Türkiye, uluslararası sermaye açısından çekim merkezi vasfını koruyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni’nde konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında Türk borsasına yönelimin arttığına değinerek “Türk ekonomisinin yüksek büyüme potansiyeli, yerli yatırımcıların yanı sıra uluslararası yatırımcıların da ilgisini çekiyor” dedi.

featured

Erdoğan: Türkiye, uluslararası sermaye açısından çekim merkezi vasfını koruyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törende sermaye piyasasının son 21 yılda geçirdiği köklü değişime değinerek “İstanbul Finans Merkezi’nin de hizmete girmesiyle birlikte Türkiye’nin finans alanındaki merkezi konumu daha da güçlendi” dedi. Erdoğan Türk ekonomisinin hızla geliştiğini, yerli yatırımcıların yanı sıra uluslararası yatırımcıların da ilgisini çektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkenin son 21 yılda 255 milyar dolardan fazla uluslararası yatırım çektiğini açıklayarak gelecek dönemde sermaye piyasalarının daha da derinleştirilmesine ve tabana yayılmasına ağırlık vereceklerini duyurdu.

Erdoğan vatandaşların birikimlerinin değerlendirileceği ve reel ekonominin istifadesine sunacağı bir iklimi tesis etmekte kararlı olduklarını dile getirerek “Enflasyondaki artışın kontrol altına alınmasıyla birlikte ülkemize yönelik kaynak akışının daha da hızlanacağına inanıyoruz. Risk primindeki gerileme ve kredi notumuzdaki iyileşmelerin etkisi başta borsamız olmak üzere sermaye piyasalarımızda da hissedilecektir. Enflasyondaki dengelenmeye bağlı olarak borsamızın derinliği artacak ve yatırımcılarımız finansman kaynaklarına daha rahat erişebileceklerdir” ifadelerine değindi.

 

 

 

Erdoğan: Türkiye, uluslararası sermaye açısından çekim merkezi vasfını koruyor

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye, uluslararası sermaye açısından çekim merkezi vasfını koruyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!