Travel Expo Ankara 4 günde 70 bin kişiyi ağırladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Travel Expo Ankara 4 günde 70 bin kişiyi ağırladı

6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 16-19 Kasım tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi. Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı, aynı zamanda Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz, fuara gösterilen yoğun ilginin altını çizdi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz, 6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Travel Expo fuarını değerlendirdi.

Yılmaz, fuara üniversitelerin vize döneminde olmasına rağmen ortaöğretim kurumlarının tatil olmasının rağmen, sadece dört günde 70 bin ziyaretçi sayısına ulaşıldığını ifade etti. Bu durumun, Ankara’nın hizmet sektörüne duyulan ilgiyi ve kentteki birbirine olan bağlılığı gösterdiğini vurgulayan Yılmaz, aynı zamanda Cumhuriyet’in 100. yılında kentin kalkınma iradesini ortaya koyacağı bir dönemde, turizm konusunda da öncü olacaklarını belirtti.

“Gordion ve Aslanhane Cami’nin UNESCO Miras Listesi’ne kaydedilmesinden sonra kentte hareket oluştu”

6. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Travel Expo’ya yoğun bir ilgi olduğunu dile getiren Halil İbrahim Yılmaz, “Şu an üniversiteler vize döneminde, ortaöğretim kurumları tatil, ona rağmen dört günde 70 bini yakaladı buraya giriş çıkış. Bu kentin hizmetler sektörüne ilgisini gösterir, birbirine düşkünlüğünü anlatır. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında bu kentin yeniden kalkınma ile ilgili irade konulacağı zaman burada da öncü olacağı iradesini gösterir. Ankara’daki 20 rektör buraya olağanüstü bir irade koydular ve ilk onlar inandılar; bu kentte turizm ile ilgili işler yapılabilir. Gordion ve Aslanhane Cami’nin UNESCO Miras Listesi’ne kaydedilmesinden sonra kentte bir hareket oluştu. Bu hareketlenme şöyle oluyor; bir ömür boyu turizm sektöründe çalışan biri turizm burada olmalı dediği zaman kimse onu harekete geçiremiyor” ifadelerini kullandı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Travel Expo Ankara 4 günde 70 bin kişiyi ağırladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!