Spor toplumun kurtuluş reçetesinin uygulanmış halidir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyinde gerçekleştirilen Amatör Spor Kulüpleri Kahvaltı Programı’nda konuştu. Yılmaz konuşmasında sporun önemine değinerek ” Spor toplumun kurtuluş reçetesinin uygulanmış halidir” dedi.

featured

Yılmaz: Spor toplumun kurtuluş reçetesinin uygulanmış halidir

Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz Amatör Spor Kulüpleri Kahvaltı Programı’nda yaptığı konuşmada, gençlerin kendini eve kapattığına, asosyal bir yaşam sürdüklerine değinerek “OECD’in rakamlarına göre Türkiye’de dört buçuk milyondan fazla genç evindeki odasına kendisini hapsetti. Birden fazla arkadaşı yok. Aileleri onların dışarıya çıkaramıyor. Dört buçuk milyon gencin evinde, bağımlılık düzeyinde yok olmakla karşı karşıya olduğu bir ülkede her spor grubu başkanı, bir Milli Eğitim Bakanı kadar, bir Gençlik ve Spor Bakanı kadar değerli değil. O açıdan sizlerin himayenize ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu.

Halil İbrahim Yılmaz, sporda sosyoloji mezhep, meşrep gibi ayrımlar olmadığını belirterek ” Futbolda kaleye doğru giderken sosyolojisine, mezhebine, meşrebine bakıyor muyuz o sporcunun? En doğru golü atacak, en iyi pası atacak adama doğru ittiriyoruz değil mi topu? Dolayısıyla spor toplumun kurtuluş reçetesinin uygulanmış halidir” ifadelerine değindi.

 

 

 

 

 

 

Yılmaz: Spor toplumun kurtuluş reçetesinin uygulanmış halidir

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Spor toplumun kurtuluş reçetesinin uygulanmış halidir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!