Sivas’ımızın tamamını kapsayacak teşvik istiyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Özyürek: Sivas’ımızın tamamını kapsayacak teşvik istiyoruz

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

Sivas’ın tamamının cazibe merkezi ilan edilmesini her defasında TBMM’de gündeme getiren MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek,  Sivas için 6’ncı bölgeye verilen özel teşvikin Sivas’ın ilçeleri dâhil olmak üzere tamamını kapsayacak bir teşvik verilmesini istedi.

Özyürek, Sivas ile ilgili yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Sivas, biliyorsunuz, iklim olarak soğuk ve sert bir şehrimiz. Bazen çiftçilerimiz hasat döneminde doluyla, bazen de kuraklıkla mücadele ediyorlar. Tam hasatlarını alacaklar, böyle bir şey yaşadıklarında ise mağdur oluyorlar. Bu mağduriyetlerini de tabii ki kurumların acil bir şekilde, ivedilikle çözmelerini buradan talep ediyoruz. Yine, her zaman olduğu gibi çiftçilerimizin -daha önce de istiyorduk bunları- tohum, gübre, mazot gibi giderlerinde mutlaka destek olunmalı diyorum. Tabii ki tarım, hayvancılık mutlaka önemli Sivas’ımız için ama Sivas’ın gelişmesi ve büyümesi için en önemli şartlardan bir tanesi de sanayileşmesi, sanayileşmesi için de teşvik almamız gerekiyordu. Sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız 6’ncı bölgeye özel teşviki Sivas’ımıza müjdelemişti ama tabii ki bu sadece Demirağ Organize Sanayi Bölgesiyle beraber kısıtlı kalınca tabii ki bu da Sivas’ımızın bazı yerlerinde ister istemez ciddi anlamda sıkıntı yarattı. Biz şunu istiyoruz: 6’ncı bölgeye özel teşvikin Sivas’ımızın ilçeleri dâhil olmak üzere tamamını kapsayacak bir teşvik istiyoruz. Onun için de buradan yerli ve yabancı yatırımcıları Sivas’ımıza davet ediyoruz çünkü yerli ve yabancı yatırımcıların da Sivas’ımıza gelebilmesi ve yatırım yapması için mutlaka cazibesi olması lazım, işte bu cazibenin adı da teşviktir. Sivas’ımızı dediğim gibi tam olarak kapsayacak teşvikin verilmesini talep ediyoruz.” dedi.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sivas’ımızın tamamını kapsayacak teşvik istiyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!