Şehirleşen Hüsnü Karakaş’a Kaliteli Yollar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Şehirleşen Hüsnü Karakaş’a Kaliteli Yollar

Site tipi konutları, büyük yeşil alanları ve geniş caddeleriyle Antalya Kepez ilçesinin en güzel yerleşim yerlerinden biri haline gelen Hüsnü Karakaş Mahallesi’nin altyapı eksikleri tamamlanıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde tapu ve imar sorunları çözülerek planlı kentleşme sürecinin başlatıldığı mahallede açılan imar yolları, bölgenin şehir kimliğiyle uyumlu hale getiriliyor.

40 Bin Metre Yeni Yol, 38 Bin Metre Sıcak Asfalt

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, mahallede son 15 yılda 40 bin metre uzunluğunda yeni yol yapımı gerçekleştirdi. Bölgenin şehirleşmesine, gelişmesine önemli katkı sağlayan bu yeni yolların sıcak asfalt ve kaldırımı da, bölgedeki konut ve alt yapı çalışmalarından sonra yapılıyor. Bu kapsamda Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde bugüne kadar 38 bin metre uzunluğundaki yol güzergâhında sıcak asfalt serimi tamamlandı.

Okul Bölgesinin Yollarına Sıcak Asfalt

Bu yılın yatırım programı kapsamında bölgedeki sıcak asfalt çalışması, 17 metre genişliğindeki 3608 Sokak ile 12 metre genişliğindeki 3603 ve 3594 Sokak’ta sürdü.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki lise, ilkokul ve anaokuluna ulaşımı sağlayan yolları, sıcak asfalt yatırımıyla kaliteli ve konforlu bir üst yapıya kavuşturdu.
Asfalt serimi öncesi iş makineleriyle sokakların toprak tesviyesi yapıldı. Daha sonra tesviyesi yapılan yola dolgu malzemesi filler serildi. Ardından finişer iş makinesi yardımıyla sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.
Yapımı tamamlanan ve önümüzdeki aylarda hizmet vermeye başlayacak olan 12 derslikli anaokulun çevresindeki yollara da sıcak asfalt serildi.
Bu yıl sıcak asfaltla buluşturulan sokakların kaldırımını önümüzdeki aylarda yapacaklarını ifade eden Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde sıcak asfalt, yol bakım ve onarım çalışmalarının devam edeceğini dile getirdiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şehirleşen Hüsnü Karakaş’a Kaliteli Yollar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!