MEB Yarın Okula Uyum Programını Başlatıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


MEB Yarın Okula Uyum Programını Başlatıyor

Okula uyum programı, okul öncesi, ilkokul 1. sınıf ve lise 9. sınıf öğrencilerini kapsayacak ve 4-8 Eylül tarihleri arasında öğrencilerin okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına yeniden uyum sağlamalarına yardımcı olacak.

Okul öncesi öğrencilerin ve ailelerinin uyum sürecini desteklemek amacıyla okula uyum rehberi hazırlandı ve uyum haftasına yönelik bir program sunuldu. İlkokul 1. sınıf öğrencileri için de benzer bir rehber ve uyum haftası programı bulunuyor.

Ortaokul 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ve aileleri için rehberlik uygulamaları ise 11-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu program kapsamında velilere okula uyum rehberi sunumu yapılacak ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak. Ayrıca, çocuklarla yapılan etkinliklerle rehberlik uygulamaları desteklenecek.

Uyum haftası, yeni eğitim-öğretim dönemine başlayacak olan hazırlık ve 9. sınıf öğrencileriyle velilerini okulları hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda, öğrencilere yeni okul ortamına hızlı bir şekilde uyum sağlamalarına yardımcı olacak beceriler kazandırılması ve okula aidiyet duygusunun geliştirilmesi hedefleniyor. Liseye başlayacak öğrenciler ve velileri için de özel etkinlikler planlanıyor.

Ayrıca, uyum programına katılacak öğrencilere ücretsiz kitaplar dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için toplamda yaklaşık 192 milyon ders kitabı ve yardımcı kaynak dağıtımı yapacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Yarın Okula Uyum Programını Başlatıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!