MAKÜ’lü öğrencilerden çevre bilincine dikkat çeken etkinlik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri tarafından çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

featured

MAKÜ’lü öğrencilerden çevre bilincine dikkat çeken etkinlik

Fen Edebiyat Fakültesi çevresinde bulunan çöpleri toplama etkinliğine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Öner, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevilay Özer, akademisyenler ile idari personel ve birçok öğrenci katıldı.

Çevre duyarlılığı oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte yer almaktan memnuniyet duyduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, “Öncelikle öğrencilerimize ve hocalarımıza gerçekleştirdikleri bu duyarlı etkinlik için teşekkür ediyorum. Yaşadığımız alanı güzelleştirmek, oranın daha yaşanabilir olması adına hissedilen duyarlılık özellikle üniversite olarak gençlere aktarmamız gereken bir hassasiyet. Bundan dolayı bu ve benzeri etkinlikleri önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

Daha yaşanabilir bir kampüs için çalışmaya devam ediyoruz

Sürdürülebilirliğe de dikkat çeken Rektör Dalgar, “Üniversitelerin ulusal ve uluslararası akreditasyon programlarında sürdürülebilirlik kriteri var. Bu sürdürülebilirliğin içerisinde eğitim-öğretim programlarının sürdürülebilirliği kadar üniversiteler için çevresel sürdürülebilirlik de önemli bir kriter. Bu hem üniversite akreditasyonunda hem de uluslararası üniversite sıralamalarında önemli bir husus. Biz bu tür etkinlikleri sık sık gerçekleştirerek ve kayıt altına alarak akreditasyon süreçleri ve üniversite sıralamalarında yükselmek adına belgelendireceğiz. Söz konusu süreçlerin dışında bu etkinliği de özellikle öğrencilerimizin çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla yaptık. Diğer fakültelerde de bu çalışmalar devam edecek. Ayrıca bulunduğumuz fen edebiyat fakültesi çevresinde öğrencilerin yoğun zaman geçirdiği bu bölgede de çevrenin düzenlenmesi ve burayı daha yaşanabilir bir kampüs haline getirerek öğrencilerin burada daha çok zaman geçirebileceği ortamlar oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Konuyu uluslararası üniversiteler endeksine bağlayacak olursak yaşanabilir kampüs de yine üniversitelerde önemli bir kriter. Tüm bunlar bizim politikalarımız ve stratejilerimizde de belirleyici bir unsur. Bu çalışmalarımız bundan sonra da çokça yapılacak. Tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

MAKÜ’lü öğrencilerden çevre bilincine dikkat çeken etkinlik

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MAKÜ’lü öğrencilerden çevre bilincine dikkat çeken etkinlik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!