Kara: Zengezur koridoru açılmalıdır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kara: Zengezur koridoru açılmalıdır

TRABZON – BHA

Azerbaycan merkezli; Gürcistan, Rusya, Kazakistan, Kırgıziztan, Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna ve Polonya’da şubeleri bulunan Zakher Travel, dünya genelinde 10. Şubesini Türkiye’de Trabzon’da açtı. Trabzon’da TURSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı ve idari müdür Tayyar Mumcu’yu ziyaret eden Azerbaycan Zakher Travel sahibi Cafer Kara ve ekibi, TÜRSAB yetkililerine teşekkür ederek, kardeş ülke Türkiye’de ve Trabzon’da şube açmalarından çok memnun olduklarını vurguladı.

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu ziyaretinin ardından, Trabzon Sürmene Yeniay’da bulunan Haunedy Doğal Yöresel Hediyelik Ürünler Alışveriş Merkezi’ni ziyaret eden Zakher Travel sahibi Cafer Kara, Haunedy İşletme sahiplerinden Ali Rıza Köroğlu ve personel tarafından karşılandı. Azerbaycan merkezli dünyanın sayılı Turizm Seyahat Acentalarından Zakher Travel sahibi Cafer Kara Haunedy’de yaptığı açıklamada, “Azerbaycan’ı Nahçıvan’a, oradan da Türkiye’ye bağlacak olan Zengezur Barış Koridoru’nun bir an önce açılması gerekmektedir. Türk Dünyasını birbirine bağlayacak, bölgede zenginliği ve refahı arttıracak, turizmi geliştirecek Zengezur Barış Koridorunun açılması ile, Orta Asya ve Avrupa arasında, Hazar ve Türkiye üzerinden geçecek bir güzergah hayata geçirilmiş olacak. Zengezur Koridorunun açılması, Türkiye’nin sadece Azerbaycan ile değil, tüm Orta Doğu ile ticaret hacminin artmasına vesile olacak. Türk Dünyası’nın ticari, lojistik ve siyasi bağları güçlenecek. Zengezur, Türk Dünyası’nın parlayan yıldızı olacak” dedi.

Haunedy AVM’de ürünleri inceleyen Zakher Travel sahibi Cafer Kara, Doğu Karadeniz Bölgesine, Uzungöle, Ayder’e gelen, Gürcistan’a, Batum’a geçen misafirlere yönelik mağazayı çok beğendiğini ifade ederek, Haunedy AVM işletme sahipleri Ali Rıza Köroğlu ve Ömer Ziya Sarıalioğlu’na teşekkür etti. Zakher Travel sahibi Cafer Kara’nın Haunedy ziyareti, hediyeleşme ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Trabzon’da ofislerini açan Zakher Travel sahibi Cafer Kara ve ekibi, Trabzon şehir merkezi, Sümela Manastırı, Uzungöl, Ayder ve Rize ilinin tarihi ve turistik yerleriniz gezdi. Son olarak Trabzon Ortahisar Çukurçayır’da bulunan Har-ı Bülbül Kafe ve Restoran’ı ziyaret eden Cafer Kara, Har-ı Bülbül Çiçeğinin, sadece Azerbaycan Şuşa Çıdır Ovasında yetiştiğini söyledi. Har-ı Bülbül çiçeği, Azerbaycan Karabağ Şuşa’daki endemik yapı içerisinde yer almaktadır ve bölgenin resmi çiçeği olarak da kabul edilmektedir. Dünyada yetişen nadir bitkilerden olan Har-ı Bülbül çiçeğinin Azerbaycan’da Har-ı Bülbül Gülü olarak da anıldığını ifade eden Cafer Kara, Trabzon’da bir Kafe ve Restoran’a Har-ı Bülbül isminin verilmesinden çok mutlu olduğunu söyledi. Zakher Travel sahibi Cafer Kara, Trabzon Çukurçayır’da Har-ı Bülbül isimli Kafe ve Restoranı hizmete açmaları nedeni ile İşletme sahibi Özgür ve Nurhan Yanık ailesine ve personeline teşekkür etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kara: Zengezur koridoru açılmalıdır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!