Isparta’mızın gizli değerlerini hep beraber ortaya çıkarmalıyız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Metin Çelik, yönetim kurulu üyeleri ve Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanvekili Mustafa Erol ve beraberindekiler Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

ITSO Başkanı Metin Çelik, 23-26 Kasım tarihleri arasında başta Valilik olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası, İl Özel İdare, üniversiteler ile Isparta Belediyesi paydaşlığında Turizm ve Gastronomi Fuarı düzenlediklerini söyledi. Fuarın Isparta’da ilk kez düzenlendiğini belirterek, fuara olan ilgiden memnun olduklarını belirtti. Çelik, “Bundan sonra daha güzelini, daha iyilerini yapmak üzere 11-12 Ocak 2024 tarihleri arasında bu fuarla ilgili çalıştayımızı yapacağız. Bu çalıştayda fuardaki eksikliklerimiz, artılarımız, güçlü ve zayıf yönlerimiz ile bir sonraki fuarda neler yapmamız gerektiğini değerlendireceğiz. Sayın Belediye Başkanımıza fuara desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanvekili Mustafa Erol, 20 bin profesyonel şef, 40 dernekle Şırnak’tan Tekirdağ’a kadar tüm alanlarda ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalıştıklarını, Antalya’yı besleyen en büyük değer olarak gördükleri Isparta’ya gönül borçlarının bulunduğunu bundan dolayı da Turizm ve Gastronomi Fuarına katkıda bulunduklarını ifade etti. Fuara 125’e yakın şefle katıldıklarını belirterek, “Antalya’da 375’den fazla şefimiz var. Ispartalı şeflerimiz de var. Fuara katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Türkiye Aşçılar Federasyonu olarak her zaman sizinle çalışmak için söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı ITSO Başkanı Metin Çelik ve Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanvekili Mustafa Erol’a teşekkür eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta’da ilk kez düzenlenen Turizm ve Gastronomi Fuarının çok başarılı geçtiğini dile getirdi. ITSO öncülüğünde yapılan fuarın ses getiren bir çalışma olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, “Isparta’mızın çok gizli değerleri var. Bu gizli değerleri hep beraber ortaya çıkarmak zorundayız. Ne tek başımıza bu işleri yapma ne de bu işleri umursamazlık hakkımız var. Isparta’mızla alakalı yapılması gereken her değerimiz ortaya çıkarılmalı ki şehrimizi daha güzel yerlere götürebilelim. İl dışından gelen misafirlerimiz yemeklerimizi beğeniyorlar.

Çok güzel yemeklerimiz olduğunu söylüyorlar. Ama gastronomi konusunda ülkemizde öne çıkan şehirler var. Bizler maalesef bunun gerisinde kalıyoruz. Hep beraber bu güzelliklerimizi anlatabilmemiz lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde güçlü şekilde bunları yapabilmemiz lazım. Fuar ilk kez düzenlenmesine rağmen aldığımız geri dönüşlerde çok güzel olduğu belirtildi. Bunu geleneksel hale getirip, Türkiye Aşçılar Federasyonunun fedakarlığıyla, aşçılarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın desteğiyle bu işin içerisinde olmak, şehir dışından gelen 125 şefimizle Isparta ürünlerini bilmediğimiz şekilde tatma imkanımız oldu. Yeni yılda inşallah en güzelini daha kapsamlısını yapmaktır.

Isparta dışındaki fuarlara da şehrimizin değerlerini götürüp tanıtmaya çalışıyoruz. Nerede fuar varsa oralara yıllardır sivil toplum kuruluşlarımızla katılıyoruz. Günden güne Isparta’mızın değeri artıyor. Turizm anlamında çeşitliliği olan bir iliz. Kış turizmi, inanç turizmi, yayla turizmi, sağlık turizmi, eğitim turizmi gibi her şeyiyle Isparta’mız altyapımız hazır bir şehir. Artık bunu gastronomi ile bağdaştırıp çok güzel yerlere götürebileceğimiz inancındayım. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Amacımız bundan sonraki çalışmalarda elbirliği, güç birliği yaparak daha iyisini yapmaktır. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim” görüşlerinde bulundu.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Isparta’mızın gizli değerlerini hep beraber ortaya çıkarmalıyız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!