İŞKUR’dan 17 Kişilik TYP İşçisi Alımı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


İŞKUR’dan 17 Kişilik TYP İşçisi Alımı

Bu çerçevede; İl Müdürlüğümüz ile Aksaray Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde; toplu yaşam alanlarında engelli vatandaşlar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere sunulan bakım ve destek hizmetlerinin devamlılığını sağlamak için kamusal hizmetlerin desteklenmesi amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşların hizmet alanlarında 17 kişilik Toplum Yararına Program düzenlenecektir.

Başvuru Tarihleri 19-23 Eylül 2023

9 ay süreyle gerçekleştirilecek Toplum Yararına Programa başvurular 19.09.2023-23.09.2023 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezleri, e-Devlet, İŞKUR e-şube ( www.iskur.gov.tr ) veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden yapılacak olup program 02.10.2023-28.06.2024 tarihleri arasında uygulanacaktır.

Genel Şartlar

TYP’ye başvuracak katılımcı adaylarının İŞKUR’a kayıtlı olmaları, programa başvuru ve program başlangıç tarihlerinde işsiz olmaları ve de program süresince başka bir işyerinde sigortalılıklarının bulunmaması, en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); emekli ve malul aylığı almamaları gerekmektedir. Ayrıca TYP talep tarihinden önceki bir yıl içerisinde ve programın fiilen başlayacağı tarihe kadar yüklenicinin veya bağlı ve yan kuruluşlarının çalışanı olan kişiler programdan yararlanamazlar.

Ayrıca;

1)Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan TYP’lerden yalnızca birisine müracaat edebilecektir.

2)Bir kişi 27.09.2017 tarihinden itibaren en fazla 9 ay süreyle TYP’lerden yararlanabilecektir.

3) TYP’lere;

• Adrese Kayıt Sistemine göre (AKS) aynı adreste oturan kişilerden yalnızca biri katılabilir.

• Adres Kayıt Sistemine göre (AKS) aynı adreste oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak AKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamayacaktır. Yurtlar ve sığınma evleri,vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler ve 6284 sayılı Kanun kapsamında kimlik bilgileri gizlenenler için bu şart aranmaz.

•Aynı adreste ikamet eden kişilerin listelerde isimlerinin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.Yaşar SARIKAYA /BHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İŞKUR’dan 17 Kişilik TYP İşçisi Alımı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!