Gazzeli kardeşlerimiz için 800 tona varan insani yardım malzemesini sevk ettik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından konuşma yaptı. Erdoğan’ın gündeminde; terörle mücadele ve İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları yer aldı.

“Terör örgütleri ile mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz”

Terörle mücadelenin durmadan devam edeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütleri ile ve organize suç şebekeleri ile mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Yıl başından bu yana, bir kısmı ele başı seviyesinde yaklaşık iki bin teröristi etkisiz hale getirdik. Döktükleri her kanın hesabını teröristlerden misliye soruyoruz, soracağız. Son terörist, ülkemiz için bir tehdit kaynağı olmaktan çıkarılıncaya kadar hudutlarımız içinde ve dışında bu mücadeleyi devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Karabağ’ın gönlümüzdeki yeriyle Gazze’nin gönlümüzdeki yeri aynıdır”

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılara tepki gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün Gazze’de yaşananlara tepki vermezsek, yarın ‘vaad edilmiş topraklar’ denilen işgalci fanatizmin, kendi topraklarımıza uzanmasına engel olamayız.

İşte bu sebeple diyoruz ki, Balkanlardan Kafkaslara, Karadeniz’den Akdeniz’in doğu kıyılarına kadar dört bir yanımızda yaşanan her hadise, bizi doğrudan ilgilendirir. Karabağ’ın gönlümüzdeki yeriyle Gazze’nin gönlümüzdeki yeri aynıdır. Tıpkı Bosna’yla Halep’i, Trablus’la Belh’i, Selanik’le Musul’u ayırt etmediğimiz gibi, kendi kadim şehirlerimizle Kudüs’ü de aynı görüyoruz.

Aslında, bu vizyona sahip olmayan bir takım sözde aydınlara, siyasetçilere, medya mensuplarına, sosyal medya silahşörlerine ne desek boş olduğunu biliyoruz.

Hamdolsun milletimiz, bu vizyona sahiptir, bu hakikatlerin farkındadır. Asırlardır her kritik vakitte olduğu gibi, son gelişmeler karşısında da milletimiz duasını ona göre yapmakta, yumruğunu ona göre sıkmakta, gerektiğinde harekete ona göre geçmektedir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazzeli kardeşlerimiz için 800 tona varan insani yardım malzemesini sevk ettik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!