Gazeteciler Federasyonu resmen kuruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Samsun Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimiyle başlatılan çalışmalar sonuç verdi; Merkezi Samsun’da bulunan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu, Samsun Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nün kuruluş belgelerini onaylamasının ardından 25 Aralık 2023 tarihinde resmen kuruldu.

featured

Gazeteciler Federasyonu resmen kuruldu

SAMSUN – BHA

Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun kuruluş bildirgesi Samsun Valiliği tarafından kabul edilerek, kuruluş tescili yapıldı ve federasyon resmen tüzel Kişilik kazandı. Samsun Gazeteciler Cemiyeti, Samsun Yazarlar Derneği, Ordu İnternet Gazetecileri Medya İletişim-Bilişim Derneği, Karadeniz Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği ve Tokat İletişim Derneğinin katılımıyla geçtiğimiz günlerde Ordu’da atılan imzaların ardından gerekeli başvurular yapılmıştı.

“Mesleğimizin onurunu, meslektaşlarımızın haklarını koruyacağız”

Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun ‘Tüzel Kişilik’ kazanarak kuruluşunun tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan ORKAR Kurucu Genel Başkanı Mehmet Yazıcı, bölgede faaliyet gösteren ve ortak amaçları olan meslek yapılanmalarını bir çatı altında toplayarak güç birliği oluşturmak istediklerini ve sadece Orta Karadeniz’deki medya yapılanmalarıyla yetinmeyeceklerini söyledi.

“ORKAR Federasyonu Cumhuriyetin 100. Yılında kurulmuş oldu”

Federasyonun kuruluşunu Cumhuriyetin 100. Yılına yetiştirmek için büyük çaba harcadıklarını belirten Genel Başkan Yazıcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimiz 100. Yaşında. Biz de bu iyi niyetli oluşumun bu özel yılda kurulmasını arzu ettik ve başardık. Her ilde hatta ilçelerde birden fazla gazeteciler cemiyeti var. Aramızdaki kısır çekişmelere son vermek istiyoruz. Birleşerek, büyüyerek meslektaşlarımızın sorunlarını çözerek kendi söküğümüzü dikmek zorundayız. Basın meslek ilkelerine uygun, yalan haber ve dezenformasyonla mücadele ederek mesleğimizin onurunu koruyacağız. Federasyonumuzun basın camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”

Gazeteciler Federasyonu resmen kuruldu

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazeteciler Federasyonu resmen kuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!