Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tarihi bir başarıdır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Cumhuriyetin 100. Yılı ve Türk Bürokrasisi Paneli’ne katıldı.

featured

Altun: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tarihi bir başarıdır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Cumhuriyetin 100. Yılı ve Türk Bürokrasisi Paneli’nde açıklamalarda bulundu. Altun konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türk siyaset ve bürokrasi tarihinde büyük bir dönüm noktasını teşkil ettiğini ve bunun  tarihi bir başarı olduğunu söyledi. Altun, yaptığı açıklamada şu açıklamaları kaydetti:

“Kıymetli katılımcılar değerli misafirler tüm bu sürecin sonunda bugün şu gerçeği çok açık ve net bir şekilde ifade etmemiz gerekiyor, 24 Haziren 2018 tarihinde hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk siyaset ve bürokrasi tarihinde büyük bir dönüm noktasını teşkil etmektedir. Bu tarihi bir başarıdır Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yönetsel krizlere son veren son derece mühim bir adımdır. dahası toplumsal ve siyasal kutuplaşmaların azaltılmasında öncü bir rol üstlenmiş demokrasinin pekiştirilmesine ve bürokrasiyi rasyonelleşmeye katkı sunmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde halkın özgür iradesi ve demokratik seçimle göreve getirdiği Cumhurbaşkanı söylenme mesajları Bürokrasi kanadında çok hızlı bir şekilde etkisini göstermektedir siyasi iradeyle çatışmayıp Yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanının koordinasyonun da çalışan bürokratik yapı artık vatandaşa hizmet noktasında daha işlevsel daha verimli daha şeffaf bir yapıya bürünmüştür. Bütün bunlar hesap verilebilir bir Bürokratik mekanizmanın esas itibariyle kurumsallaşmasını beraberinde getirmiştir ayrıca Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi Türkiye de etkin bir Bürokratik yapının inşa edilmesin de olanak sağlamış. Türk Bürokrasisini daha verimli hale getirmiş ve etkin denetimini sağlanabilmesi için gerekli olan yapının oluşmasına önemli katkılar sunmuştur, böylece kamu yönetimi bürokrasi siyasi ekseninde güçlü bir normalleşme güçlü bir iyileşme yaşamıştır. Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi esas itibariyle siyasetin günlük kısır tartışmaları sıyrılarak istiklal, istikrar ve istikbalimiz için büyük bir adım olmuştur kuvvetler ayrılığı keskin bir şekilde tesis edilmiş idarede hızlı karar alma ve uygulama dönemi başlamış denge ve denetleme mekanizması daha etkin bir hale gelmiştir.”

Altun: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tarihi bir başarıdır

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tarihi bir başarıdır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!