Cevdet Yılmaz Mecliste Kalkınma Planı sunumu yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


 

TBMM’de konuşan Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin makroekonomik istikrarını güçlendirmek amacıyla önemli hedefler belirledi. Yılmaz, makroekonomik istikrarın güçlendirilmesine yönelik öncelikli hedefler arasında, enflasyonu orta vadede kalıcı şekilde tek haneli rakamlara düşürmek ve fiyat istikrarını pekiştirmek olduğunu vurguladı.

Yılmaz, kalkınma planlarının milli tasarrufu artırmayı, üretimi teşvik etmeyi, fiyat istikrarını sağlamayı ve dış ödemeler dengesini korumayı amaçladığını belirtti.

Ayrıca, Yılmaz, planların Türkiye’nin refah seviyesini yükseltme amacını taşıdığını ve Cumhuriyet’in temel değerlerine dayanarak Türkiye’nin kalkınma altyapısını oluşturduğunu ifade etti.

Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin 12. Kalkınma Planı ile uzun vadeli hedeflerine doğru ilerlemeyi kararlı bir şekilde sürdüreceğini açıkladı. Planın hazırlık sürecine katılımın yüksek olduğunu ve Türkiye’nin küresel arenadaki konumunu güçlendirmeyi amaçladığını da belirtti.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cevdet Yılmaz Mecliste Kalkınma Planı sunumu yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!