Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin parkur hazırlık kursları devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin parkur hazırlık kursları devam ediyor

ANKARA – BHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi gereğince özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarına meslek edinme konusunda rehberlik etmeye ve kariyer inşasında destek olmayı sürdürüyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığının ortak yürüttüğü ücretsiz Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Jandarma, Astsubay Eğitim Merkezi (ASEM) ve Bekçilik sınavlarına katılacak adaylara yönelik başlattığı “Ücretsiz Parkur Hazırlık Kursu” desteğine devam ediyor.

Yüzde 95 başarı elde edildi

Emniyet Genel Müdürlüğünün Spor Fiziki Yeterlilik Sınavına hazırlanan adaylar Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 6 ile 9 ay süren ücretsiz eğitimleri sonucunda yüzde 95 başarı elde ediyor. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla dar gelirli ailelerin çocuklarına destek vermeyi sürdüren Büyükşehir Belediyesi, maddi imkansızlıklardan dolayı hazırlık kurslarına katılamayan adaylara 11 Eylül 2023 tarihinden itibaren Sincan Aile Yaşam Merkezi Kapalı Spor Salonu’nun kapılarını açtı.

Toplam 4 bin 271 aday yararlandı

Kurslardan; 2020 yılından bu güne kadar toplam 4 bin 271 aday yararlanırken, 2023-2024 eğitim döneminde ise 421 aday başvuruda bulundu.

ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Artuç,  “Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından beşincisini düzenlemiş olduğumuz POMEM, Jandarma, ASEM, MSÜ ve Bekçiliği sınavları kurslarımız bu dönem 421 kursiyerimiz ile Sincan Aile Yaşam Merkezi salonunda devam etmektedir. Eğitimde fırsat eşitliğini önemseyen Belediyecilik anlayışımızla kurslarımız ücretsiz olup alanında uzman antrenörlerimiz eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz 4 dönemde yüzde 95 başarı oranında kursiyerlerimize hayallerine kavuşmalarında yardımcı olduk” derken, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürü Şinasi Örün ise şunları söyledi: “31. dönem 421 kursiyerimizle Sincan Aile Yaşam Merkezinde eğitimlerimiz başladı. Projemizin mimarı eğitmenlerimizle eşliğinde kursiyerlerimiz eğitim görüyorlar. Sağlık personeli ile yakından takip ediyoruz. Mülakatlarda hem motivasyonlarını artırıyor hem de başarı oranını yükseltmek için eğitimlerimiz devam edecek.”

Kursiyerlerden Büyükşehir’e teşekkür

Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz verilen fiziki yeterlilik ve spor parkuru hazırlık kursları Başkentlilerden yoğun ilgi görüyor.

İrem Sarıoğlu: “Ücretsiz aldığım bu kursun beni başarıya götüreceğini düşünüyorum. Mutluyuz sevinçliyiz arkadaşlarımla birlikte mücadele ediyoruz.”

Öner Akbaş: “Öncelikle Mansur Başkana teşekkür ederim. Dışarıya göre ücretsiz olması çok avantaj. Uzman hocalarımız ve sağlık personelleri bulunduğu için şanslıyız. Antrenmanlar çok iyi geçiyor. Gayet iyiyiz keyifliyiz. Hem kondisyoner hem de parkur bilgisi olarak gayet disiplinli geçiyor.”

Metehan Abay: “Hem ücretsiz hem de profesyonel eğitmenlerimiz tarafından kursu alıyoruz. Dışarıda özel kurslar çok pahalı. Burada sağlıklı bir şekilde eğitim alıyoruz.”

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin parkur hazırlık kursları devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!