ABB menfez ve dere geçiş köprüsü çalışmaları devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


ABB menfez ve dere geçiş köprüsü çalışmaları devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sel ve su taşkınlarının sıkça yaşandığı riskli bölgeler başta olmak üzere Başkentin birçok noktasında program dâhilinde menfez ve dere geçiş köprüsü yapımına devam ediyor.

Başkent genelinde yıpranan, yetersiz kalan ya da kullanılamayacak hâle gelen menfez ve dere geçiş köprüleri yenilenirken, daha önce önlem alınmayan riskli noktalarda da vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla deprem yönetmeliklerine ve karayolu standartlarına uygun olarak yeni imalat çalışmaları gerçekleştiriliyor.

default

95 Noktada çalışmalar tamamlandı

Fen işleri Daire Başkanlığı Sanat Yapıları İnşaat Yapım Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında kent genelinde bulunan yerleşim yerlerinin yağışlar sebebiyle oluşan afetlerden etkilenmesini minimum düzeye indirebilmek, kullanım ömrünü tamamlamış ve boyutları nedeni ile kazalara sebebiyet veren çay geçiş köprülerinin yerine dere yatakları ile taşkın bölgelerinde ulaşımın kesintisiz, güvenli ve konforlu olması amaçlanıyor.

Fen işleri Daire Başkanlığı Sanat Yapıları İnşaat Yapım Şube Müdürlüğü, ihalesi tamamlanan toplam 18 ilçede çalışmalarını sürdürürken, bugüne kadar 80 menfez ve 15 çay geçiş köprüsünün imalatını yaptı. 2 menfez ve 12 çay geçiş köprüsünün ise yapımı devam ediyor.

Haymana ilçesinde ise çay, dere ve akarsu yatakları ile riskli bölgelerde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 1 adet U kanalının imalatının aralık ayında tamamlanması hedefleniyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından onaylanan projelerin hayata geçirilmesiyle; merkez ve ilçelerde yer alan yollar sel gibi afetlere karşı korunurken, olası can ve mal kayıplarının da önüne geçilmesi hedefleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ABB menfez ve dere geçiş köprüsü çalışmaları devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

NTV.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!